Викладачі відділу навчають дітей гри на таких інструментах: бандура, гітара, домра.

Бандура, національний музичний інструмент, без перебільшення вважається одним із символів нашої держави і є невід’ємною частиною її культурної спадщини. Вже не одне століття минуло від того часу, коли бандура звучала у руках славного козака Мамая та, навіть у 21 ст., в епоху електронної музики, її голос звучить проникливо та чисто.

З 1984 р. відділ очолює Прибула Г.В. За роки своєї викладацької роботи, випустила у світ багато учнів. Деякі з них досягнули значних успіхів під час навчання у вищих музичних закладах: Київському, Луцькому, Львівському музичних училищах, Володимир-Волинському педагогічному інституті (музично-педагогічний факультет). Зокрема, Підлипна Галина в даний час навчається у Київському інституті культури і мистецтв.

Учні Галини Василівни приймають активну участь в творчому житті Равщини, є учасниками шкільного ансамблю бандуристів.

В 2006 р. Прибула Г.В. підготувала до участі в обласному конкурсі свою ученицю Охрімчук Р.

Прибула Г.В. – учасниця тріо бандуристів «Зоряне намисто», яке нещодавно отримало звання «Народний колектив».

Бошко Ірина Мирославівна – викладач з великим стажем та досвідом роботи . Двоє учнів її класу вирішили поєднати своє життя із музикою. Липницька Л. закінчила Львівське державне музичне училище ім. Ст. Людкевича і деякий час працювала в нашій школі. Маслюк М. П. (Веселівська М.П.) отримала освіту в Дрогобицькому державному музичному училищі. Бошко І.М. – керівник ансамблю бандуристів. У 2007 р. ансамбль взяв участь в ІІ турі обласного конкурсу. І колектив, і керівник були відзначені дипломами.

Веселівська Марія Петрівна очолює філіал в с. Добросин, де викладає бандуру та теоретичні дисципліни. Її учениця Жук Галина у 2007 р. закінчила Дрогобицьке державне музичне училище ім. В.Барвінського та продовжила навчання в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Ів.Франка (музично-педагогічний факультет).

Клас гітари веде Кожушко Б.Ф. – викладач «вищої категорії». Учні його класу неодноразово брали участь в обласних конкурсах, показавши чудові результати підготовки: Залужний Андрій, Бошко Олесь – 3-є місце у 2002 р., Серафин Ірина – 2-е місце у 2008 р. Богдан Федорович є учасником квартету «Равське Ретро»; колектив часто виступає з концертами в Україні та Республіці Польща. Він також є керівником Народного сімейного ансамблю «Кожушки». Для цих колективів Кожушко Б. Ф. створює пісні. Завідує філіалом в смт. Магерів.

Гордістю школи є дитячий оркестр народних інструментів (кер. – Ярмола П.І.). Активними учасниками оркестру є юні домристи. Уміння гри на цьому інструменті навчає Ласинович Оксана Володимирівна. Її учениця Демчишак Наталя у 2005 р. взяла участь в обласному конкурсі та отримала диплом за хороший рівень підготовки. Також Ласинович О.В. працює викладачем по класу гітари у філіалі с. Добросин.

В 2007 р. на струнно-щипковому відділі відкрили вокальний клас. Мистецтву вокалу навчають два викладачі – Венедиктова В.Ю. та Заремська О.М.

Венедиктова В.Ю. – вимогливий та принциповий викладач. Завдяки її роботі учні досягають успіхів у навчанні та перемагають у вокальних конкурсах:

- Мариневич Юля – І премія у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу «Пісня серця», 2007 р.; диплом за участь у конкурсі «Веселка», 2007 р.; диплом за участь у конкурсі «Крок до зірок», 2008 р.;
- Гоцій Марічка – ІІ премія у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу «Пісня серця», 2007 р.; диплом за участь у конкурсі «Веселка», 2007 р.; диплом за участь у конкурсі «Крок до зірок», 2008 р.;
- Галько М. – диплом за участь у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу «Пісня серця», 2007 р.;
- Білан Юля – диплом за участь у конкурсі «Крок до зірок», 2008 р.

Слід також сказати, що Вікторія Юріївна у 2006 р. підготувала свою ученицю Присяжнюк Оксану (клас бандури) до участі в обласному конкурсі.

Венедиктова В.Ю. – солістка Народного оркестру народних інструментів (керівник – Ярмола П.І.).

Прибула Г.В., Бошко І.М., Веселівська М.П., Кожушко Б.Ф., Ласинович О.В., Венедиктова В.Ю., Заремська О.М.