В нашій школі плідно працює молодий, дружний колектив викладачів струнно-смичкового відділу. Організовує його роботу викладач вищої категорії Підчеха М.В. (клас скрипки та альта). Учні Мар’яни Василівни досягають високих результатів у навчанні, оволодіваючи мистецтвом гри на скрипці. Її учні продовжили навчання у вищих музичних закладах:

    • Лопатинська М. (1998 р.) - Дрогобицьке державне музичне училище ім. В. Барвінського, ЛНМА ім. М. Лисенка;
    • Самбульський О. (2006 р.) - Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича;
  • Думич М. (2008 р.) - Львівське державне музичне училище ім. С. Людкевича;
  • Підчеха С. (2012 р.) - вступила у 8-ий клас ЛССШІ ім. С. Крушельницької.

Мазур О., Микитюк А. та Чобіт Р. є учасницями ІІ туру обласного конкурсу скрипалів (2006-2012 рр.), нагороджені дипломами за високий рівень підготовки (концертмейстери - Недільська О.І., Чижевська Н.В., Гарасим М.В.).

Підчеха М. В. – організатор камерного ансамблю «Аніма» (альт). Мелодії ансамблю зачаровують слухачів не лише Рави-Руської. У його репертуарі - класична та сучасна музика.

З 1991 р. клас скрипки веде Нижник Ольга Юріївна. В 2002 р. її учениця Камуть Марія брала участь в обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах, отримала подяку за участь (концертмейстер – Кожушко Л. М.). Випускниця 2005 р. Черник Юлія продовжила навчання у Львівському національному університеті ім. Ів. Франка (факультет культури та мистецтв).

В класі Брезовського А. М. також є творчі здобутки. Зокрема, його учень - Товарянський Володимир, на обласному конкурсі виконавців на струнно-смичкових інструментах (2006 р.) отримав диплом за високий рівень підготовки (концертмейстер – Недільська О. І.). Андрій Миколайович багато років був керівником шкільного ансамблю скрипалів. Починаючи з 2007 року з колективом працює його випускник, Самбульський Олег Валерійович, який у 2006 р. закінчив Львівське державне музичне училище ім. Ст. Людкевича.

Викладачі та учні відділу підготували та провели ряд цікавих заходів. Це вечори з історії скрипкового мистецтва, лекції-концерти: «Українська пісня лине…» та «Різдвяна ніч».

Викладачі відділу систематично проводять відкриті уроки та підвищують свій професійний рівень, відвідуючи обласні семінари та конкурси, а також є учасниками Народного оркестру народних інструментів (керівник – Петро Іванович Ярмола).

Підчеха М.В., Брезовський А.М., Нижник О.Ю., Самбульський О.В.