Художнє відділення було відкрито в Рава-Руській музичній школі у 2006 році. Першим викладачем була Шумило Уляна Степанівна. В даний час на відділі працюють: Шумило Уляна Степанівна – зав. відділом, Попович Ярослава Михайлівна, Седак Тамара Валеріївна, Павлова Ярина Володимирівна - викладачі відділу.

Основне завдання школи – надати учням загальну художню освіту і виховання, розвинути їхні індивідуальні здібності в галузі образотворчого мистецтва, а також підготувати найбільш обдарованих вихованців до вступу в художні ВНЗ країни. Отож, наші викладачі дбають про всебічний розвиток кожної дитини.

Учні пробують свої сили у малярстві, графіці, скульптурі, вивчають історію мистецтва, композицію, рисунок. Щороку беруть участь в екскурсіях та пленерах, які відбуваються не тільки в Україні а й за кордоном (респ. Польща), де використовується програма з максимально раціональним використанням робочого часу для малювання та відпочинку.

Наші вихованці постійно представляють свою творчість на районних, обласних та всеукраїнських конкурсах та виставках дитячого малюнка, де отримують дипломи та нагороди.

Викладачі відділу, крім навчальної діяльності, багато працюють творчо. Щорічно педагогічний та учнівський колективи приймають активну участь у культурно-мистецькому житті міста.

Серед великої кількості мистецьких шкіл художнє відділення Рава-Руської музичної школи посіло одне з чільних місць, роблячи свій вагомий внесок у справу культурно-естетичного виховання дітей та юнацтва нашої держави.