Художнє відділення Рава-Руської музичної школи

розпочало свою роботу у 2006 році.

Його пріоритетними завдання є:

- надати учням загальну  художню освіту та виховання;

- розвивати  індивідуальні здібності в галузі образотворчого мистецтва;

- підготувати найбільш обдарованих вихованців до вступу в художні ВНЗ.

Структура навчального плану

Навчальні плани художнього відділення охоплюють наступні предмети: рисунок, живопис, композиція, декоративно-прикладне мистецтво, ліпка, бесіли про мистецтво.

Вік учнів: на бюджетну форму навчання зараховуються учні з 6р. 

Для вступу у перший клас проводяться консультації, на яких діти представляють свої домашні роботи, після чого здають вступні іспити.

Термін навчання на художньому відділенні: 4 роки - елементарний підрівень, 4 роки - середній (базовий) підрівень.

Життя художнього відділення

 

На даний час у художньому відділі працюють:

Шумило Уляна Степанівна – завідуюча відділом,  старший викладач вищої категорії, лауреат мистецької премії «Викладач року - 2022», організатор та співорганізатор дитячих пленерів та конкурсів, автор методичних публікацій та  сценаріїв до мистецьких заходів. 

Уляна Степанівна прикладає чимало зусиль у сфері професійного росту викладачів та учнів школи. За досягнення в галузі культури відзначена чисельними нагородами. Шумило У.С. - учасник виставок, персональні роботи якої знаходяться у приватних колекціях не лише України, але й за її межами.

Попович Ярослава Михайлівна – старший викладач вищої категорії, співорганізатор та організатор міжнародних мистецьких пленерів, виставок та конференцій, автор наукових вітчизняних та зарубіжних публікацій.

 Викладач відзначена численними грамотами та дипломами у галузі культури освіти та туризму, неодноразовий лауреат малярських конкурсів як в Україні, та і за її межами. Ярослава Михайлівна - критик мистецтва, розробник краєзнавчих маршрутів, навчальний критик у сфері естетичного виховання.

Нагацька-Нестер Ярина Володимирівна – викладач першої категорії, талановитий художник, учасник багатьох виставок в Україні,  дизайнер логотипів, автор логотипу музичної школи. Викладач виконала художній розпис стін Центру культури і дозвілля м. Рава-Руська.

 

Окрім навчальної діяльності, викладачі працюють і творчо.  Щорічно вони проводять екскурсії та пленери, де використовується програма з максимально ефективним і раціональним  використанням робочого часу для малювання та відпочинку.

Учні школи постійно представляють свою творчість на районних, обласних, Всеукраїнських та Міжнародних конкурсах дитячих малюнків. 

Слід зазначити учнів, які досягли високих результатів у навчанні та відзначені нагородами:

• Гамар Анастасія;

• Підчеха Вероніка;

• Стадницький Станіслав;

• Янківська Анастасія;

• Горяча Вероніка;

• Збишко Богдан;

• Маліцький Віктор;

• Кручкевич Лілія;

• Донцов Назарій;

• Гринчук Юстина.

 

На художньому відділенні згідно графіку проводяться звітні виставки учнівських робіт, виконані в різних жанрах та техніках. Також відбувається перегляд екзаменаційних робіт випускників.  

 

Багато наших вихованців  продовжують своє навчання в різних вищих художніх закладах країни та за її межами.

 

Педагогічний та учнівський колективи - активні учасники культурно-мистецького життя міста. Роботи юних художників беруть участь у численних виставках в Україні та за її межами. Вони беруть участь у модернізації інтер’єрів багатьох громадських закладів міста та району.

 

Викладачі художнього відділення постійно шукають нові форми роботи з учнями, освоюють нові технології в образотворчому та декоративно-прикладному мистецтві. 

Цікавою традицією стало щорічне проведення майстер-класів та відкритих уроків, де можна наглядно побачити застосування різних  технік та матеріалів, створення живописної композиції.

 

Серед значної кількості мистецьких закладів Львівської області художнє відділення Рава-Руської музичної школи займає одне з провідних місць завдяки  вагомому внеску у культурно-естетичне виховання дітей та юнацтва нашої держави.