Колектив заснований у липні 2002 року. В його складі – сім’я Кожушків: батьки (Богдан та Лариса) і їхні діти (Наталія та Богдан).

Склад колективу:

Богдан-старший – вокал, гітара; Лариса – вокал, перкусії; Наталія – вокал, флейта; Богдан-молодший – акордеон.

В репертуарі народного сімейного ансамблю «Кожушки» – українські народні пісні, зокрема лемківські, пісні українських авторів та пісні на слова і музику Богдана Кожушка.

Творча біографія колективу:

 • 2002 р. – Жовківський районний відділ культури скерував «Кожушки» на обласний конкурс вокальних ансамблів (ОЦНТ, м. Львів). Колектив повернувся додому із здобутком – «перше» місце.
 • 2003 р. – завдяки сприянню Жовківського районного Центру соціальної служби для молоді, колектив взяв участь у святкуванні Дня матері в м. Києві, а також у Всеукраїнському фестивалі «Родинні скарби України», який відбувся у м. Каневі. Учасники ансамблю «Кожушки» мали можливість познайомитись із творчістю відомих виконавців та колективів України.

kozhushky1

 • у 2004 та 2006 роках «Кожушки» були учасниками Міжнародного фестивалю народної творчості «Галицькі перехрестя» (м. Рава-Руська).
 • з 2005 року починаються поїздки за кордон, а саме – в Республіку Польща. Це – участь в прикордонних фестивалях в м.Томашів-Любельський, м. Красноброд та «Пісні про Розточчя», м. Сусєц.
 • в 2006 р. на І Міжнародному фестивалі музикуючих родин (м. Лєшнюв, РП) здобули головний приз фестивалю (до речі, фестивальні події висвітлювали польські газети, зокрема «Gazeta Wyborza» за 24 липня 2006 року); в тому ж році, відвідали молодіжну прощу під покровом Пресвятої Богородиці в с. Заглина, а також взяли участь в обласному святі художньої творчості «Родина» (м. Львів, 2006 – 08 рр., м. Радехів – 2009 р.).
 • в 2006 р. сімейний ансамбль «Кожушки» здобув «перше» місце (номінація «сімейні колективи») на Всеукраїнському конкурсі сучасної християнської пісні «Пісня серця» (УГКЦ), який відбувся у м. Києві. В тому ж році «Кожушки» було відзначено, як «Кращий творчий колектив» (акція «Людина року», м. Жовква).

kozhushky1

 • 2007 р. – сімейний ансамбль «Кожушки» представив Жовківський район на творчому звіті ОЦНТ «Мистецький передзвін», який відбувся у академічному театрі опери та балету ім. С. Крушельницької (м. Львів); в тому ж році сімейний ансамбль «Кожушки» взяв участь в обласному фестивалі-конкурсі «Співоча освітянська родина» («перше» місце у номінації «Авторська пісня»).
 • в 2008 р. за високий мистецький рівень та популяризацію української пісні сімейному ансамблю «Кожушки» присвоєно почесне звання «народний».
 • Вже маючи це високе звання, колектив представив свою творчість на Міжнародних фестивалях «Раковецькі передзвони» (с. Раковець Львівської області – 2008 р.), «Розточчя» (м. Жовква – 2008 р.) та фестивалі «Родинне джерело» (м. Червоноград – 2008 та 2010 роки).
 • в 2009 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» знову визнано «Кращим творчим колективом» Жовківського району (акція «Людина року»).
 • Колектив є постійним учасником Різдвяних програм у Магерові, м. Жовкві та м. Раві-Руській (фестиваль «Ой радуйся, земле…»), а також числених концертних програм: виступи до Дня міста Миколаєва, Рави-Руської, Червонограда; Шевченкові вечори (НД «Просвіта» смт. Магерів, м. Рава-Руська, м. Жовква); заходи з нагоди 140-річчя створення «Просвіти» та ювілею Володимира Івасюка (м. Жовква – 2009 р.); районного свята «На Івана, на Купала...» (смт. Магерів – 2009 р., 2010 р.), а також урочисті академії з нагоди святкування Дня Конституції, Дня Незалежності України, ЗУНР та Соборності України (м. Жовква).
 • Двічі «Кожушки» брали участь в передачі львівського обласного радіо «Світлиця» (30. 01. 2010 р. та 4. 03. 2012 р.).
 • В 2010 році народний сімейний ансамбль «Кожушки» завершив студійну роботу над аудіо-диском «Стукає у двері коляда» (студія RDS та студія «MD», м. Львів), в якому представлені народні та авторські колядки.

kozhushky1

 • В 2011 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» взяв участь у зйомках телевізійної програми «ДНК» – «Лине пісня над Розточчям…», яка транслювалась 20 і 25 березня, а також 24 і 29 квітня 2011 року на Львівському обласному телебаченні.
 • В 2011 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» був запрошений до участі в І фестивалі патріотичної пісні ім. Є. Коновальця (смт. Куликів), колектив також взяв участь у всеукраїнській акції «Рушник національної єдності» (м. Жовква) та дав два сольні концерти у Рівненській області: в с. Озеро Володимирецького р-ну та в м. Дубровиця (19-21 серпня 2011 р.).
 • Подією для колективу стала участь у святковій програмі Фолькmusic , яка присвячувалась 20-й річниці Незалежності України (24 серпня 2011 р.) і транслювалась у прямому ефірі Першого національного каналу УТРК.
 • У вересні 2011 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» взяв участь у І міжнародному фестивалі GOTANIA (Телятин, РП), а у жовтні – в X міжрегіональному конкурсі-фестивалі «Пісні незабутого краю», де у номінації «вокально-інструментальні ансамблі» посів – 1-ше місце (м. Городок).
 • 2 червня 2012 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» був запрошений до участі в концертній програмі молодіжного форуму «Я люблю свою парафію», який відбувся у Крехівському монастирі св. Миколая оо. Василіян (с. Крехів, Жовківський р-н).
 • 16 червня 2012 р. «Кожушки» взяли участь у заході, що відбувся в історико-меморіальному музеї Євгена Коновальця – «Гостини у Євгена» в рамках програми – мистецький проект «Скарби слова Львівщини» за сприяння Львівської обласної ради та управління культури ЛОДА. Координатор та режисер проекту – Наталка Криничанка (с. Зашків, Жовківський р-н);
 • 24 червня 2012 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» взяв участь у концертній програмі з нагоди Дня молоді та проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 (м. Львів, пл. Ринок). Організатор – Львівська міська рада.
 • 4 листопада 2012 р. – творчий вечір з нагоди 10 -річного ювілею народного сімейного ансамблю «Кожушки» (Жовківський РНД). Колектив представив концертну програму (два відділи) – народна та авторська пісня. У концерті також взяв участь ансамбль «Равське Ретро» (керівник – Богдан Кожушко). Організатор – Жовківська районна рада, відділ культури та туризму Жовківської РДА, Жовківський РНД.
 • 7 грудня 2012 – участь в урочистій академії з нагоди 120-річчя від дня народження Олени Степанів-Дашкевич, в межах заходів з нагоди проголошення Року хорунжої Січового Стрілецтва Олени Степанів-Дашкевич (Львівський палац мистецтв, вул. Коперніка, 17). Організатор – головне управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА (Львів).
 • 19 грудня 2012 – участь народного сімейного ансамблю «Кожушки» у святкуванні з нагоди 15-річчя ГО ЗРЦП та випуску 100-ї групи Центру за спеціальністю «менеджер готельного та туристичного бізнесу», яке проводилось за фінансової підтримки ОБСЄ. Церемонія відбулась у залі Шевченківської РДА м. Львова.
 • 9 листопада 2013 — участь народного сімейного ансамблю “Кожушки” у святкуванні 25-річчя Громади українців Вільнюса (Вільнюс, Литва).
 • 10 листопада 2013 — участь у святкових заходах, присвячених св. Йосафату — першому українському святому, якого канонізував Ватикан (Василіянський монастир і церква Пресвятої Трійці у Вільнюсі, Литва).
 • 30 січня 2014 — участь “Кожушків” у авторській радіопередачі Юлії Овсяник №Красне слівце до обіду” (ЛОДТРК).
 • 18 червня 2015 р. — участь народного сімейного ансамблю “Кожушки” у передачі SMС на ТРК “Львів” (прямий ефір, Львівська ЛОДТРК)
 • 20 червня 2015 р. — участь та перемога («перше» місце у номінації «Сімейні та родинні колективи») народного сімейного ансамблю “Кожушки” в обласному фестивалі-конкурсі фольклорних та сімейних колективів “З народної криниці” (м.Львів, Міський палац культури ім. Гната Хоткевича, вул. Кушевича, 1)
 • 11 липня 2015 р. — участь “Кожушків” у Всепольському фестивалі “Шопен в Потужині” (Потужин, РП)
 • 4 січня 2016 р. — участь народного сімейного ансамблю “Кожушки” у радіопередачі “Ранкова панорама” (ведучі — Святослав Драбчук та Катерина Воронова, ЛОДТРК)
 • 29 травня 2016 р. участь народного сімейного ансамблю «Кожушки» в обласному заході “Родинне свято” (м.Львів, парк культури і відпочинку ім.Б.Хмельницького. Організатор — Роман Береза, директор ОЦНТ)
 • 4 липня 2016 р. народний сімейний ансамбль «Кожушки» був запрошений до участі у V фестивалі патріотичної пісні ім.Є.Коновальця (смт.Куликів)

“Кожушки” постійні учасники різдвяного фестивалю "Велика Коляда" (храм Пресвятої Євхаристії УГКЦ, м.Львів) та "Ой на Івана" (храм св.Івана Хрестителя УГКЦ, м.Львів), а також радіопередачі “Світлиця” на Львівському обласному радіо.

Богдан Федорович та Лариса Миколаївна Кожушки – викладачі Рава-Руської ДМШ.

Наталія Кожушко – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів (всеукраїнський конкурс ім. В. Старченка – І премія, м. Рівне – 2008 р.; міжнародний конкурс «Сурми Буковини» – ІІІ премія, м. Чернівці – 2008 р.; міжнародний конкурс ім. Д. Біди – І премія, м. Львів – 2009 р.; всеукраїнський конкурс ім. В. Антонова – ІІІ премія, м. Київ – 2011 р. та у складі тріо: міжнародний конкурс ім. І. Вимера «Золота троянда» – І премія, м. Львів – 2008 р.; міжнародний конкурс інструментальних ансамблів ім. Д. Бортнянського – ІІ премія, м. Київ – 2010 р.). Брала участь у міжнародному фестивалі «Музичні зустрічі польської та української молоді», Варшава – Львів; як соліст виступала із симфонічним оркестром Львівської та Закарпатської філармоній, а також із оркестром «Віртуози Львова» та у складі оркестру І,Сulture ОRCHESTRA (Ґданськ-Рейк'явік-Копенґаґен-Ґьотебург-Таллін-Київ), Lviv Jazz Orchestra, Cantabile Orchestra (Львів-Київ-Хмельницький).

Богдан Кожушко — лауреат всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах «Провесінь» — І премія (2010 та 2011 рр.); ІІ премія — 2012 р., м.Кіровоград; дипломант міжнародного конкурсу акордеонної музики у м.Перемишль (Польща) — 2010-12 рр. Лауреат XXІІІ міжнародного конкурсу акордеоністів-баністів Consorso Internazionale «Citta di Lanciano» — ІІ премія, м.Ланчано (Італія) — 2013 р. Студент ІІІ-го курсу ЛНМА ім. Миколи Лисенка (викл. Ярослав Олексів).